تبلیغات
حکایت های بچه نفتون - خرمشهری ها نگران نباشند ؛

خرمشهری ها نگران نباشند ؛

 

نوشته شده توسط:حبیب اله بهرامی بیرگانی

گاز کویت به خرمشهر می رسد !

وقتی که سایت های خبری و مطبوعات خبر دادند : " گاز ایران از خرمشهر به کویت می رود " آن قدر خوش حال شدم که نمی دانم چه گونه سرم خورد به لوله ی گاز بدون گاز!

البته ، شانس آوردم که توی لوله ، گازی جریان نداشت ؛ یعنی این که ، هنوز جناب گاز توی این لوله تشریف نیاورده بود ؛ در غیر این صورت معلوم نبود که با شکستن لوله ، چه به سر و صورت می آمد !

از این بابت ، جا دارد از شرکت گاز و انتقال گاز و دیگر دست و پا اندرکاران این شرکت و همچنین دولت خیلی خدمت گزار که تاکنون مردم شهرهای نفت خیز از جمله خرمشهر ، آبادان ، مسجد سلیمان ، لالی و ... را از نعمت یا به عبارت به تر از نقمت گاز بی نصیب کرده اند ، تشکر و قدردانی کنم !!

اگر چه این شهرستان ها در یک صد سال پیش با داشتن ذخایر گازی و نفتی روزگار خوش و مرفه ای را سپری می کردند ، اما به مصداق ضرب المثل "چراغی که به منازل شهرها ، استان ها و کشورها رواست به منزل های خودمان حرام است" ، همواره باید چشم و چیل مان به دول خدمت گزار باشد تا با برنامه ریزی های اصولی خود ، از آن سوی مرزها برای مان گاز بیاورند و ما هم که عمری است رنگ و بوی گاز طبیعی و ریاضی را ندیده و نشنیده ایم اما زیر پای مان جاری است! از دیدن گازی که در لوله ها جاری می شود ، گل از روی مان بشکفد و در نتیجه مسوولان کشورهایی مثل کویت را دعا کنیم که باعث شدند ما خرمشهری ها هم از نعمت گاز برخوردار شویم !!

همچنین در این خبر آمده است : "پیش بینی می شود با اجرای طرح جامع صادرات گاز طبیعی در شرکت ملی نفت ایران تا پایان سال 1393 امکان صادرات روزانه 8.6 میلیون متر مکعب گاز طبیعی به کویت فراهم شود." 

البته ، نگارنده از مسوولان انتظار دارم که بفرمایند : آیا بعد از سال 1393 یعنی یکی دو سال بعد از صدور گاز به کشور برادر کویت ، آیا امکان واردات روزانه یا شبانه ی چند صد متر مکعب گاز طبیعی از این کشور کویتی به خرمشهر فراهم می شود یا خیر ؟!

اگر امکان پذیر است که فبها و لازم است که ما شبانه روز مسوولان خیلی خدمت گزار را دعا کنیم . در غیر این صورت خودمان برویم و از کشور عزیزمان کویت ، گاز وارد کنیم تا این قدر مردم خرمشهر و آبادان سیلندر بر دوش ، سیلندر در دست و سیلندر در فرقون یا گاری ، خیابان ها و کوچه پس کوچه های شهر را در به در به دنبال گاز ، ندوند !

از سوی دیگر ، وقتی که مدیرعامل شرکت انتقال گاز از اعلام آمادگی کویت برای اتصال به شبکه انتقال گاز ایران خبر می دهد و می گوید:"در حال حاضر مذاکرات با پاکستان برای تعیین نقطه مرزی تحویل گاز در حال انجام است." نگارند هم به نمایندگی از سوی مردم شهرستان های خرمشهر ، آبادان ، مسجد سلیمان ، لالی و دیگر شهرهای نفت خیز - که تاکنون صدای گاز طبیعی را در لوله های گاز نشنیده اند اما نوای آن را از زیر زمین ، شبانه روز می شنوند و حس می کنند - برای اتصال به شبکه ی انتقال یا دریافت گاز کویت و نیز مذاکره با پاکستان یا خود کشور عزیزمان ایران ، برای تعیین نقطه مرزی تحویل گاز ، اعلام آمادگی می کنم !

البته ، این خبر مسرت بخش گازی به همین جا ختم نمی شود و جناب "رضا الماسی" در گفت و گو با "مهر" درباره اتصال شبکه گاز ایران به کویت، اضافه می کند : " : تاکنون شبکه انتقال گاز ایران تا خرمشهر توسعه یافته است و با توجه به اعلام آمادگی کویت ، امکان اتصال این شبکه گاز به این همسایه جنوبی کشور وجود دارد."

آدم با شنیدن این خبرهای گازی و نفتی و هکذا غیر نفتی ، چه قدر یاد این ضرب المثل :" چراغی که به منازل کشورهای خارجی رواست و لاغیر " می افتد ! 

برای همین هم هست که خرمشهری ها و دیگر مناطق بی گاز استان از جان و دل می گویند :" تا کشورهای خارجی از جمله همین کویت که می گویند وضع اش کویت است ، گازدار نشده اند ، محاله ممکن است که ما بخواهیم از نعمت گاز برخوردار شویم !! "

بنابراین ، از مسوولان خیلی خدمتگزار تقاضا داریم ، حال که پس از گذشت یک صد سال از کشف و تولید نفت و نیز گاز در خوزستان ، هنوز بسیاری از شهرستان های این استان "زرخیز" که فقط "خیز" اش برای ما مانده است و از "زر" اش خبر نداریم از گاز طبیعی برخوردار نشده اند ، تا سال 1393 هم صبر کنند و هم چنان دست روی دست بگذارند تا کشور برادر کویت طبق وعده ی داده شده از نعمت گاز خرمشهری ها برخوردار شود و آن گاه اگر کویتی های عزیز لطف کردند و از هر طریقی که صلاح دانستند ، گاز اضافی را به شهرستان های خرمشهر و آبادان صادر کنند ! و ما هم قول می دهیم تا آن موقع ، هم چنان سیلندر بر دوش خیابان ها و کوچه پس کوچه های خرمشهر و آبادان و دیگر شهرستان های نفت خیز و گاز خیز و زرخیز استان را طی کنیم و بگوییم : خیلی مرسی و شکرن ... 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر