تبلیغات
حکایت های بچه نفتون - طنزهای سیمایی!

طنزهای سیمایی!

 

نوشته شده توسط:حبیب اله بهرامی بیرگانی

آخرین وضعیت هوای استان اعلام شد

امروز هیچ مقام مسوولی از تعطیلی بانك‌ها و ادارات دولتی، مدارس و دانشگاه‌های استان به دلیل به وجود نیامدن پدیده گرد و غبار خبر نداد !

بنابراین ، به دلیل به وجود نیامدن ذرات گردو غبار و گرد و خاک یا همان گرد و لیله ! هوای شهر احتمالن صاف و نیمه آفتابی و تمام ابری همراه با رگبار پراکنده و آفتاب یواش حواهد بود که به تدریج از حجم و وزن ابرها کاسته و بر تابش آفتاب افزوده می شود و در نتیجه هوا گرم خواهد شد و نیاز به نوشیدن نوشیدنی خنک و تگری و نیز کلاه لبه دار و عینک ریبون برای جلوگیری از آفتاب خواهد بود که در این خصوص کارشناسان و پزشکان عمومی و خصوصی پیش نهاد می دهند که بهتر است هنگام تشنگی از مایعات یعنی دوغ ، آب لیمو و آب معدنی استفاده شود و از نوشیدن نوشابه خودداری شود .

البته هوای آفتابی چند ساعتی بیش تر دوام نخواهد داشت و جای خود را به چند رشته هوای سرد همراه با ابرهای سیاه و خاکستری خواهد داد که در نتیجه منتج به بارش باران و در مناطقی نیز تگرگ خواهد شد .

بنابراین ، شهروندانی که در بیرون از خانه به سر می برند بهتر است که همراه خود علاوه بر کلاه لبه دار و عینک ریبون یا آفتابی ، چتر و پالتو و چکمه و کلن شال و کلاه همراه داشته باشند تا هم از آفتاب و هم از باران و تگرگ در امان بمانند .

ضمنن ، از آن جا که وضعیت آفتابی و بارانی و تگرگی زمان زیادی دوام نخواهد داشت و ممکن است ذرات گرد و غبار یک مرتبه فضای شهرها و کلن استان را در بگیرد ، بهتر است که شهروندان عزیز همراه خود ماست ، ببخشید ، ماسک نیز داشته باشند تا یک مرتبه یا صدباره غافلگیر نشوند !

ضمنن ، هنگام عبور از سطح شهر مواظب باشند که در دریچه های بدون در فاضلاب در وسط خیابان ها نیفتند و نیز تا آن جا که امکان دارد از پیاده روها گذرکنند تا هنگام عبور خودروها ، آب های جمع شده در خیابان ها بر اثر برخورد چرخ خودروها بر روی لباس های شان پاشیده نشود !

آحه ، امروزه رفتن به شهر و عبور از خیابان ها با مشکلاتی همراه است و لازمه که شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند تا خدای ناکرده دچار مشکلات نشوند .

همواره سالم و شاداب باشید و روزانتان آفتابی و بی گرد و غبار باد. مرسی !

***
برخورد سلیقه‌ای با ادبیات اشکال ندارد!

 

یك شاعر گفت: برخورد سلیقه‌ای با ادبیات نه تنها آفت نیست که اشکال هم ندارد !

نیست در جهان بیان كرد: با جست و جو و ریز بینی و حتا درشت بین در گلستان و بیابان ادبیات می‌بینیم كه بستر و لحاف و تشک و حتا بالش ادبیات زمین ها ، ببخشید ، زمینه های اشتباهی ، بازم ببخشید ، اجتماعی است و همین زمینه‌ها است که می‌توانند اثر و صاحب اثر را به مردم بشناسانند و او را به گونه ای بال و پر دهد که حتا خود را از مردم جدا کند و امر بر او مشتبه شود که از بینی فیل افتاده است !

وی افزود: باید فضای مورد دل خواه را در اختیار هنر و هنرمندان پست مدرن قرار داد تا آن ها بتوانند با فراغ بال و با دم کردن چای داغ و با گفتن دایی چاق و با بافتن آسمان به ریسمان به ارایه اثر اقدام كنند !

طبیعی است که رسانه‌ها ، از جمله همین شبکه استانی سیما ، خیلی خیلی لازم و ضروری است که  ‌فضای آزاد را برای آنانی که در شعر نو و سپید کارآمدند اما یک بیت شهر کلاسیک و با وزن و قافیه نمی دانند فراهم كنند تا بیایند و در این فضا ، سروده های تخیلی خود را که بعد از زایش برای خودشان نیز نا مفهوم است ارایه کنند و خود به خود ، به به و چه چه و احسنت و بارک ا... بگویند و برای هم دیگر نوشابه باز کنند !

به اعتقاد این شاعر: وقتی سروده ای آسمون ریسمونی باشد و نامفهوم و حتا حافظ و سعدی و مولوی و شمس و قمر هم از آن سر در نیاورند و هکذا خود سراینده ، بهتر است که این اثر برای جشنواره های پست مدرنی جهان فرستاده شود و برای صاحب اثر نیز آیین های نکوداشت و بزرگ داشت برگزار شود تا یک شبه هم بتوان ره صد ساله برود !

 وی می افزاید : وقتی صاحب اثر قدرت دارد و در قدرت است و در دادن شام و نهار و بریز و بپاش استاد است اثرش منعكس می‌شود و در جمع دوستان ، طرفدار پر و پا قرص و شربت دارد ولی وقتی که از برج عاج پایین آمد اثرش به اعتقاد دوستان ، حتا به درد لای جرز هم نمی خورد !

یکی نیست به این فرد بگوید که حالا هم وقت پایین آمدن و بی پول شدن بود ؟!

این شاعر یادآور شد:‌ باید تلاش كنیم تا در تمام رسانه‌ها با مردم در ارتباط باشیم. حتا اگر رسانه ای هم در اختیار نداشتیم می توانیم مثل سمساری هایی که صبح ها توی خیابان ها و کوچه پس کوچه ها می آیند و با بلند گو فریاد می زنند که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را خریدارند ما هم چنین ارتباطی را با خریداران شعر که در حقیقت فقط خودمان هستیم برقرار کنیم تا شاخص‌های هنرمان را به مردم و مخاطبان معرفی کنیم ! مرسی !

***

برگزاری جشنواره ی پرتقال پوست کنی در پرتقال

جشنواره ی پرتقال پوست کنی در کشور پرتقال برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ، ما در این جشنواره ، ببخشید ، به گزارش خبرنگار ما ، در این جشنواره ، که ملاقه مندان ، ببخشید ، علاقه مندان و میوه دوستان و جمعی از دست اندازان ، بازم ببخشید ، دست اندرکاران کشور پرتقال حضور خواهند داشت ، پرتقال پوست کن ها در حالی که یک سینی بزرگ نارنگی جلوی شان گذاشته شده در مدت سه دقیقه تلاش می کنند تا آن ها را هپل هپو ، ببخشید ، پوست های تمام لیمو شیرین ها را بگیرند و سپس سیب های پوست کنده را تحویل مسوولان جشنواره دهند !

در این جشنواره هر شخصی که توانست پوست خر و بز ، بازم ببخشید ، خربزه های بیش تری را بکند برنده ی این جشنواره خواهد شد و زرشک خربزه ای دریافت خواهد کرد !

البته ، جشنواره ی پرتقال پوست کنی برای نخستین بار است که در کشور کانادا برگزار می شود اما پیش از این جشنواره ی سیب زمینی خوری برگزار شده بود که در نتیجه ی این جشنواره سیب های بر زمین افتاده برای استفاده ی به اینه (بهینه) به شرکت های چی پس (چیپس) سازی فرستاده شدند.

است قبال ، (استقبال ) از این جشنواره کم .... نظیر بود به گونه ای که عده ای از تماشا کنندگان و حتا پرتقال خورها فرصت تماشا و شرکت در جشنواره را پیدا نکردند و قرار شد در جشنواره ی بعدی نسبت به کندن پوست هم اقدام کنند .

خوش بختانه این جشنواره خسارت مسارتی دربین نداشت و فقط تعدادی میووه حیف و تعدادی هم مییل (میل) شد . نوش جان.

***

زمین لرزه چند ریشتری در بازار کالا !

امروز زمین لرزه ای به بزرگی چند ریشتر با (زار کالای) ما را تکان داد و باعث شد که قیمت کالا آن قدر نز (ول) کند که فر(وشندگان) به جای گرفتن پول برای خر(ید) کالا به خریداران بابت بردن کالا پول هم بدهند !!

در نتیجه این زمین لرزه ، مرغ های یخ زده آب و تبد(یل) به مرغ روز شدند !

همچنین گو (شت) بز ، دمبه پیدا کرد و بره شد !

از سوی دیگر کوپن سهمیه ی قند و شکر که قبلن اعلام شده بود ولی نه از قندش خبری هست و نه از شکر آن ، (تاکسی) تا کسی بتواند از نعمت قند و شکر بهره مند شود ، دست خریداران کوپن را می بوسد !

البته این زمین لرزه ها ، تبعات دیگری هم داشتند که بر عیدی کارمندان و کارگران گذاشتند و باعث شدند که در یک چشم بر هم زدن جناب عیدی مثل گنجشکی که در قفس اش باز شده باشد ، از جیب کارمندان پر بکشد ! و برود در جیب هایی که چون بانک هستند !

در همین زمین (زمینه) گفته شده که بازار آجیل و ماجیل عید (گه رم) گرم و نورانی است ولی برخی جیب ، هاتار ، ببخشید ، برخی جیب ها تارعنک بوت (تار عنکبوت) بسته و نمی تواند حتا از کنار این بازار عبور کنند !

در همین حال ، بازار کفش و کیف و پوشاک و خورد و خوراک و سبزی و میوه هم چنان داغ است و جان می دهند برای نقره داغ کردن !

کارشناسان پیش دماغ (بینی)  می کنند که با این اوضاع و احوال به تر است که کارمندان در خانه بمانند و فکر خرید عید را از سر به در کنند و هم چنان در خانه بنشینند و برنامه های ما را ببینند و شاد شوند .

ببخشید که ماست مان خیلی شیرین است ! 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر