تبلیغات
حکایت های بچه نفتون - ریز بینمت گرد و غبار!!

ریز بینمت گرد و غبار!!

 

نوشته شده توسط:حبیب اله بهرامی بیرگانی

عجب آدمایی پیدا می شن! چه از جون این گرد و غبار یا گرد و خاک می خوان؟!

چرا هی لی لی به لا لای جناب گرد و خاکیان می ذارید؟!

دست بردارین از سر کچلش! چرا مرتب بزرگش می کنین ؟! گرد و غبار رو می گم که تا می خواد تشریفش رو بیاره توی فضای با امنیت خوزستان شروع می کنین به داد و بیداد و چند نقطه که فلان شد و بهمان شد و چی شد و چی نشد!

لااقل شما که هی آب به آسیاب عزیزان ما یعنی گرد و غبار و امنیت استان می ریزین ، این کلام بالاترین مقام اجرایی استان را برای یک بار هم که شده بخونید و آویزه ی گوشتون کنین یا این که آن را با خط خوش و بر روی یک ورق گلاسه ی خوشگل بنویسین و در قاب زرین به دیوار دفتر کارتون بزنین و روزی چند بار به آن نگاه کرده و نفس عمیق بکشین تا هم احساس آرامش و امنیت کنین و هم هوای تازه وارد ریه هاتون بشه!!

حالا بعد از یک نفس عمیق ، خواندن بیانات گهربار جناب استاندار می چسبه!

"جذب سرمایه گذاری و برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری خوزستان نقش موثری در رفع بیکاری استان و ایجاد بستر و فضا برای جذب سرمایه خواهد داشت. در چنین شرایطی نباید فضا را با بزرگ نمایی مشکلات از جمله پدیده ی گرد و غبار و عدم امنیت در استان تیره و تار کرد."

یقین دارم با این جمله ها عشق کردین نه ؟! خب ، حالا برای مو یا من دعا کنین که منورالفکرتون کردم تا یک مرتبه توی وادی گرد و غباری حرکت نکنین!!

به سلامتی روز 26 فروردین امسال که این همایش در اهواز برگزار بشه مشکل تمام بیکاران حل می شه و همه می رن سر کار و تخت ، ببخشید ، بستر و فضا برای جذب سرمایه فراهم می شه ، خوزستان هم می شه نور علا نور!!

مهم تر این که با بزرگ نمایی نکردن مشکل گرد و غبار - که در حقیقت به مصداق ضرب المثل : "مشکلی نیست که آسان نشود / مرد آن است که هراسان نشود" – این پدیده با برگزاری این همایش ، دمش را می گذاره روی کولش و می ره جایی که غم نباشه!

تازه ، مهم تر از این ، عدم امنیت هم تبدیل به امنیت و احساس امنیت می شه و از آن جا که این موضوع برای مردم هنوز جا نیفتاده یک خورده دچار مشکل می شن و نمی دونن که با امنیت موجود چه گونه سر کنن که پیشنهاد می کنیم یک مرتبه بستر امنیت رو فراهم نکنید که ما هنوز به آن عدت نکرده ایم و هم چنان دلمون برای عدم امنیت می تپد (!)

البته ، بنده هنور متوجه نشدم که عده ی کمی از منتقدانی که مورد خطاب مقام اجرایی استان هستن چه گونه می توانن فضای گرد و غباری در استان را تیره و تار کنن؟! چون ، وقتی گرد و غبار می یاد خود به خود تمام فضای استان تیره و تار می شه !

بلکه باور کنیم که این منتقدان هستن که پدیده ی گرد و غبار را به استان می آورن یا این که زمینه ی ورود آن را فراهم می کنن !! که در این خصوص باید آنان را به جای گوش مالی ، گرد و خاک مالی کرد! 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر