تبلیغات
حکایت های بچه نفتون - این مقصران سراپا تقصیر!!

این مقصران سراپا تقصیر!!

 

نوشته شده توسط:حبیب اله بهرامی بیرگانی

باور كنید اگر چند تا كارشناس و مردم شناس و مقصر شناس و چیز شناس داشته باشیم، یكیش توی همین اصفهان خودمان است كه متاسفانه ما قدرش را به آن صورتی كه باید بدانیم، نمی دانیم و اسباب لازم را برای قدردانی از زحمت های ایشان فراهم نمی كنیم!

اما، بنده می خواهم یك جوری ایشان را به كل كشور و به ویژه مردم اصفهان معرفی كنم كه لااقل به گونه ای از نقطه نظرهای كارشناسی او تقدیر و تمجید كرده باشیم و همه بدانند كه ما در این كشور چه نیكو افرادی داریم كه اگر پای شان به خارج از كشور برسد یا از افاضات آن ها مثل شیخی كه كرامتش خوردن شیره بود و گفتن شیرین است، خارجی ها با خبر شوند، دیگر امان و قرار برای مان نخواهند گذاشت و كاری خواهند كرد كه یا امثال ایشان را دو دستی تقدیم آن ها (خارجیان) كنیم یا این كه به گونه ای زمینه را برای فرار چنین مغزهایی فراهم می كنند و در نتیجه ما را از افاضات این عزیزان مسوول بی نصیب می گذارند!!

اما، چه گونه پی بردیم كه چنین نوابغی در استان داریم و هكذا خودمان خبر نداریم؟!

این گونه شد كه بوی خوب و مدهوش كننده ی فاضلاب، جنوب شهر را فرا گرفت و در عرصه و عیان را بر ما و عده ای از شهروندان باز كرد(! )

برای بررسی این موضوع، وقتی عقل مان را به كار گرفتیم، متوجه شدیم كه باید از متولیان این بوی- كه آدم را یاد بوی جوی مولیان می اندازد- همچون یار مهربان، یاد و تجلیل و تقدیر و چند نقطه كنیم !!

البته، اگر تا حال در این خصوص كوتاهی شده و از این عزیزان كارشناس و متولیان ادئوكلن های متصاعد شده فاضلابی قدردانی نشده است، مقصر اصلی فقط ما دست اندركاران روزنامه ها و شب نامه ها هستیم كه تنها به فكر خودیم و نه به فكر خدمتگزارانی كه به شهروندان خدمت می كنند(!)

البته تر این كه، نگارنده جریده مریده ای ندارد و اردشیر دراز دست هم نیست كه به نشریه های روزانه و هفتگی و ماهانه و گاهنامه و سال نامه و چند نقطه نامه دسترسی داشته باشد، تنها می تواند از طریق همین ستون دلتنگی ها، چنین انسان های صاحب نظر و بصر را معرفی و از افاضات و خدمات شان به شهروندان تشكر كند.

بنابراین، این جانب دلتنگ زاده از همین تریبون دلتنگی ها، مراتب تشكر ویژه ی خود را از بوی فاضلابی كه فضای جنوب شهر اصفهان را در بر گرفته و مشام شهروندان را جلا(!) داده قدردانی می كنم و به سخنان كوتاه جناب مدیرعامل محترم شركت آبفا در گفت و گو با خبرنگار ما اشاره می كنم: " فاضلاب 5-6 كیلومتری این شهر 40 سال پیش و در خارج شهر ساخته شده بود، اما مردم آمدند و با ساخت و سازهای خود این شهر را توسعه دادند و بزرگ كردند!  مقصر ما نیستیم كه بوی فاضلاب در جنوب شهر به مشام می رسد!"

باور بفرمایید نه تنها نگارنده كه هیچ فرد دیگری اگر به جای این مدیر محترم بود، نمی توانست این گونه زیبا و مستدل و كارشناسانه سخن بگوید!! اما بنده باید سخن ایشان را كامل كنم و بگویم: شهروندان گرانقدر ! اولن (اولا) شاید مقصر اصلی مشام تیز شماباشد!! نمی شود از حساسیت مشام تان كم كنید؟!

دیمن (دوم) بروید و خوش باشید و به جان مسوولان ذی ربط نیز دعا كنید كه ایشان یا نمی خواهند هیچ گونه پولی بابت بوی متصاعد شدن بوی فاضلاب در جنوب شهر از شما بگیرند یا این كه در حال برنامه ریزی  برای شل كردن سر كیسه های شما شهروندان هستند!!

در نهایت، گسترش بوی فاضلاب به تمام نقاط شهر هزینه دارد و لازم است كه شما نیز در این امر مهم و مشام نواز مشاركت كنید. مرسی!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر