تبلیغات
حکایت های بچه نفتون - تقاضا از مسوولان محترم؛

تقاضا از مسوولان محترم؛

 

نوشته شده توسط:حبیب اله بهرامی بیرگانی

گرد و خاك كشورهای همسایه را گرامی بداریم!!

گرد و غبار در خوزستان

بعضی از ما خوزستانی ها چه قدر كم طاقت و كم تحمل هستیم! تا یك ذره گرد و غبار از سمت برادران و خواهران عراقی و كویتی و عربستانی و دیگر كشورهای همسایه و عزیز حوزه ی خلیج فارس می وزد و به طرف ما می آید، در آن واحد ماسك یا دستمالی جلوی دهانمان می گیریم و می خواهیم به مسوولان نشان دهیم كه گرد و خاك ضرر دارد!! انگاری كه مسوولان ذیربط ما از كره ی ماه یا مریخ آمده اند و نمی دانند كه گرد و خاك دارد بر سر و رویشان می بارد!

عزیزان من! آی آدم ها كه بر ساحل نشسته و شاد و خندانید، ببخشید، فكر كردم كه دارم شعر نیمایوشیج را می خوانم! آی آدم ها! ای انسان ها! كه در خیابان یا در خانه به تماشای گرد و غبار نشسته  یا ایستاده اید و غمگین و ناراحت یا شاد و خندانید، یك نفر كه چه عرض كنم ، عده ای از مسوولان ما در ستادهای حوادث غیرمترقبه و مترقبه دارند جلسه تشكیل می دهند تا هم توی گوش گرد و غبار بزنند و هم بر و بچ شما را از رفتن به مدارس منع نمایند. از این عزیزان - كه دارند در وسعت گرد و غبار شنا می كنند و دست و پای موقت یا دایم می زنند تا شر گرد و غبار را از سر شما كم كنند- ناراحت باشید!!

باور بفرمایید كه این گرد و غبار كشورهای عربی كه هر از چند گاهی تقدیم ما می شود، از دیدگاه نگارنده كلی فایده و بركت دارد ؛ منتها ما قدرش را نمی دانیم و فكر می كنیم كه سر و وضع ما و شهرهای استان مان را خاك خاكی می كند، در صورتی كه ما خاك كشورهای حوزه ی خلیج فارس را به راحتی و آن هم به طور رایگان مال خود می كنیم؟!!

مسوولان محترم و عزیز خوزستانی در ارتباط با گرد و خاك ! حقیقتن مانده ام هاج و واج كه با چه نگاه و زبانی از شما و نیز مسوولان كشوری ذی ربط تشكر و قدردانی كنم! من كه یك زبان الكن دارم كه اصلن در اختیار شما و هر چه می خواهید و هر وقت نیاز داشتید به وسیله ی آن از خودتان تشكر كنید و تا می توانید برای خودتان نوشابه و اگر برایتان ضرر دارد دوغ باز كنید و حالش را ببرید! من كه دارم حال می كنم از وضعیت موجود! چرا كه با آمدن گرد و خاك، نه خودم سر كار می روم و نه بر و بچ به مدرسه و همه با هم می نشینیم توی خانه و شروع می كنیم به تماشای برنامه های سیما به ویژه شبكه سیمای خوزستان و حال می كنیم!!

البته از این كه جناب گرد و خاك از درز مرزها و سوراخ سنبه های درها و پنجره های خانه وارد می شود و بر تمام لوازم و حتا سر و صورت ما بوسه می زند، شاكی نیستیم و تازه خوش حال می شویم(!) چرا كه میهمان است و باید قدرش را بدانیم. منتها چون این گرد و خاك ها خارجی هستند و همین جور بدون اجازه بر سر و صورت ما بوسه می زنند، فكر كنم دارای اشكال مشكال باشد! ممكن است مسوولان ذی ربط با سخنرانی های دلگرم كننده و جانانه ی خود ما را شیر فهم كنند و از نگرانی این بوسه ها در آورند؟!!

به گمانم به جز بوسه های مفت و مجانی كه گرد و خاكیان بر سر و صورت ما می زنند، هیچ نگرانی دیگری نه ما شهروندان خوش حساب و خوش آب و هوا(!) خواهیم داشت و نه مسوولان محترم...

اصلن این ستادهایی كه مسوولان محترم و ذی ربط، قبل یا بعد از تشریف فرمایی گرد و خاكیان به استان مان تشكیل می دهند تا یك جوری جلوی این هدیه های عراقی ها و عربستانی ها و اماراتی ها و كویتی ها و چند نقطه ای ها گرفته شود، برای چیست و چه ضرورتی دارد و تا حال نیز چه گلی بر سر جناب گرد و غبار زده اند؟!

به گمانم درست و اصولی نیست مسوولان عزیز و زحمت كش و میهمان دوست ما برای جلوگیری از ورود گرد و خاك به استان و نوازش شهروندان و هم استانی های مان خود را به زحمت بیندازند!

درست نیست مدام جلسه و گرد هم آیی و ستاد و از این قبیل چیزها تشكیل دهند و از همه مهم تر مزاحم برادران و خواهران هیات دولت شوند تا آن ها هم برای جلوگیری از ورود گرد و خاك به استان به تلاش و تكاپو بیفتند!

وقتی ما راضی هستیم كه گرد و خاك به سراغ مان بیاید و ما و زن و بچه ها و پدران و مادران مان را خانه نشین كند، مسوولان عزیز چرا می خواهند ما را ناراضی كنند؟!!

این عزیزان اگر میهمان خارجی به نام گرد و خاكیان را نمی خواهند، بنشینند و برای خود شان تصمیم بگیرند!! ما شهروندان اهوازی و نیز خوزستانی با صدای رسا و از همین تریبون اعلام می كنیم: "گرد و خاك كشورهای همسایه را دوست داریم و هر لحظه منتظر هدیه های آنان می مانیم تا با تشریف فرمایی خود، بر سر و روی مان ببارند و گل باران مان نمایند كه خوش بختانه(!) دارند می نمایند و هیچ هم جای نگرانی نیست! چون مگر تا حال، آب از آب و خاك از خاك تكان خورده است كه نگران باشیم؟!!پیمان انصاری
یکشنبه 7 اردیبهشت 1393 02:40 ب.ظ
سلام باتشکر ز برارم خیله قشنگ بید .
ابراهیم کریمی شهنی
یکشنبه 7 اردیبهشت 1393 02:36 ب.ظ
باسلام

درود بر شما آقای بهرامی خسته نباشید باور کنید مطالب بسیار جالب و خواندنی بود . مخصوصا کلماتی که به صورت بختیاری نوشته بودن .( نفتون )
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر