تبلیغات
حکایت های بچه نفتون - عجب خبری !!

عجب خبری !!

 

نوشته شده توسط:حبیب اله بهرامی بیرگانی

حتماً شما خوانندگان عزیز می دانید خبر چیست و دارای ارزش های خبری: " دربرگیری ، شهرت ، برخورد ، مجاورت (فیزیکی یا جغرافیایی و معنوی ) ، کثرت (فراوانی)، شگفتی و استثنا و تازگی خبر است ."

خب ، وقتی خبر " پسر آمریكایی را که با پوشیدن لباس دخترانه در امتحان تقلب كرد " را در زیر می خوانید از این همه ارزش های خبری ، حال و عشق نمی کنید ؟!!

" پسر آمریكایی با پوشیدن لباس دخترانه در امتحان تقلب كرد      

یك پسر جوان آمریكایی كه با پوشیدن لباس دخترانه قصد تقلب كردن در امتحانات نهایی دبیرستان را داشت، توسط مسوولان مدرسه شناسایی شد.

«داندر الیس»، دانش‌آموز پسر 17 ساله‌ای است كه با پوشیدن لباس دخترانه قصد تقلب در امتحانات نهایی دبیرستان را داشت، با هوشیاری مسوولان برگزاری امتحان شناسایی شد.

این در حالیست كه «كارن كورونا» ـ سخنگوی آموزشی منطقه ـ به رسانه‌های محلی یادآور شد: هنگامی‌كه مسوولان برگزاری امتحانات نهایی دبیرستان در حال بازبینی مدارك شناسایی و برگه‌های امتحانی بودند، متوجه شدند «الیس» با پوشیدن لباس مبدل دخترانه، خود را به جای یك دختر جا زده و به جای آن‌كه نام آن دختر را بر روی برگه بنویسد، نام خودش را نوشته بود. به همین دلیل مسوولان متوجه شده و او را از سر جلسه امتحان اخراج كردند.

«كارن كورونا» در ادامه خاطر نشان كرد: مجازات این پسر آن است كه توسط اداره آموزشی منطقه «شنكتادی» در نیویورك از تحصیل در مدرسه تعلیق شده است.

همچنین مقامات آموزشی منطقه این پسر 17 ساله را به فروش سوالات امتحانی از طریق پست الكترونیكی محكوم كردند. "

این خبر بسیار با حال و تازه و بکر که تا کنون در هیچ جای دنیا اتفاق نیفتاده به جز آمریکا تنها در صفحه ی نخست خبرگزاری ایسنا کشور درج شده است که از این بابت بنده از مدیریت این سایت کمال تشکر را دارم و تقاضا می کنم که برای کوبیدن مشت محکم بر دهان آمریکا بهتر است که در چند مرحله از تمامی شبکه های صدا و سیمای کشوری و استان ها هم منعکس شود تا مردم دریابند که وضع سیاسی و فرهنگی و آموزشی و پرورشی و اقتصادی آمریکا چه قدر درب و داغون است !!

تازه ، کی گفته وقتی همه چیز عیان است ، دیگر حاجت به بیان نیست ؟! به ویژه وقتی که خبرها درباره ی آمریکا باشد ، همه ی عیان ها باید هزار باره بیان شود !! در تعجبم که چرا در آمریکا روزانه و شبانه هزاران اتفاق می افتد اما به آن صورت در رسانه های خبری ما منعکس نمی شود ؟!!

حتی اگر به ناخن دست یا پای یک نفر آمریکایی در حین گرفتن خدشه ای وارد یا کج گرفته شود یا زخم بردارد ، باید از آن خبری جانانه ساخت و به استحضار مردم جهان رساند و تفسیر و تحلیل کرد که چرا این اتفاق نادر افتاده است و در این وسط سازمان های مچل ، ببخشید ملل و حقوق شرر ، بازم ببخشید ، بشر ، چه نقشی داشته اند و چرا اقدامی نکرده اند ؟!

ما باید بیش تر خبرهای مان را به اوضاع و احوال آمریکا و آمریکایی ها اختصاص دهیم . اگر کسی گفت چرا ؟ می گویم برای این که زیرا ! ما چه کار چرایش داریم ؟!

البته عده ای انتقاد می کنند و می گویند : چرا این " بچه نفتون " از وضعیت شهرستان مسجدسلیمان که بیش تر به روستا شبیه است تا شهر ، نمی پردازد و از این شهر نمی نویسد و یا این که چرا رسانه ها از این شهر که پایتخت نفتی ایران است و در 25 کیلومتری سد و رودخانه کارون قرار دارد وهم اکنون خود از نعمت آب شرب 24 ساعته و نیز گاز بی بهره است و در طول روز تنها دو تا چهار ساعت آب در لوله ها جاری است ، چیزی نمی نویسند ؟!

در پاسخ به این عده باید بگویم که خبر پوشیدن لباس دخترانه توسط یک آمریکایی و تقلب در امتحانات مهم تر از نبودن آب و گاز و دیگر مایحناج عمومی مردم مسجدسلیمان از جمله مسکن و اشتغال است (!) اگر مهم نبود که در صفحه ی نخست یک خبرگزاری مهم نمی آمد .

به گمانم باید یکی از همشهریان و یا خودم بروم و در فلان امتحان - که قرار است در این روستا شهر برگزار شود - شرکت کنم و لباس دخترانه بپوشم و تقلب کنم تا هم در دنیا مطرح شویم و هم بشود مسایل و مشکل های مردم و این روستا شهر را بیان کرد !! کی به کیه . 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر