تبلیغات
حکایت های بچه نفتون - به خاطر نبود مدرسه های کپری(!) می گوییم ؛ تبریک به وزیر آموزش و پرورش !!

به خاطر نبود مدرسه های کپری(!) می گوییم ؛ تبریک به وزیر آموزش و پرورش !!

 

نوشته شده توسط:حبیب اله بهرامی بیرگانی

اگر ما توی کشورمان چند نفر مثل وزیر آموزش و پرورش داشته باشیم ، کشورمان گلستان می شود و دانش آموزان مان نیز در آفتاب خوشی و رفاه حال می کنند !

 چه قدر این آقای "علی احمدی" متین ، منطقی و اصولی سخن می گوید . آدم نمی داند با چه زبانی بابت پرتو سخن های گوهرمانندش تشکر کند . بخصوص وقتی که این گونه سخن می راند :علیرضا علی‌احمدی ـ وزیر آموزش و پرورش ـ در پاسخ به پرسش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری (ایسنا)، که آیا طبق وعده سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، همه مدارس کپری تا پایان امسال بر چیده می‌شود؟ اظهار کرد: "شما به من آمار ارائه بدهید و بگویید کجا مدرسه کپری داریم."

دیدید و خواندید این جواب دندان شکن و مات کننده و حرف ندار را ؟! جان من عشق کردید ؟

وقتی که به سلامتی ، ما نه تنها در جای جای کشور هیچ مدرسه کپری نداریم که در مدارس کشورهای خارجکی و جهان سومی هم مدارس کپری ماکو و یاقچیده ، باید جشن بیان سخنان منطقی و درست برگزار کنیم نه برگزاری "جشن کپرزدایی در کشور تا پایان سال جاری" .

من اگر جای جناب وزیر بودم از دست آقای خبرنگار دلخور و ناراحت می شدم !! چرا که بدون آگاهی و اطلاع از وضعیت بسیار رفاهمند مدارس آجری و سنگ نما در کشور - که خیلی از آن ها به علت ساخت و ساز بیش از حد (!) خالی از دانش آموز است - آمده و درباره ی مدارس کپری می پرسد که سال های سال برچیده شده اند !

البته اگر در بعضی نقاط کشور بخصوص در روستاها تعدادی کپر وجود دارد ، معنی و مفهوم اش این نیست که از این کپرها به عنوان مدرسه استفاده می کنند . حتماً بر و بچ روستایی از آن ها به عنوان آثار باستانی بهره می جویند تا یاد ایام گذشته بیفتند !!

البته وقتی که جواب منطقی و دندان شکن جناب وزیر را به جناب خبرنگار خواندم یاد ظریفی افتادم که هنگامی از او خواستند وسط زمین را مشخص کند ، او نقطه ای را نشان داد و گفت : " این جا وسط کره ی زمین است "

به او گفتند : شما با اطمینان و از روی حساب و کتاب وسط زمین را مشخص کردید ؟

ظریف گفت : "با اطمینان می گویم . اگر قبول ندارید می توانید متر کنید !"

البته در مثل مناقشه نیست و ما هم چنان از این جواب دندان شکن ، حال می کنیم !! خبرنگار ایسنا هم برود یا مدرسه کپری پیدا کند یا کشکش را بسابد ! 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر