تبلیغات
حکایت های بچه نفتون - سر به زیر باشید!

سر به زیر باشید!

 

نوشته شده توسط:حبیب اله بهرامی بیرگانی

آدم باید سر به هوا نباشد. سر به هوا بودن ، یعنی افتادن در حوضچه های فاضلاب! به ویژه حوضچه ها یا مجاری فاضلاب هایی که در ندارند.

نه این که از قبل در نداشته اند ، که درهایشان را برخی از شهروندان گرامی لطف کرده و با خود برده اند تا عابران و همشهریانشان در هنگام عبور ، در این حوضچه ها مجانی شیرجه بروند و حال کنند!

البت ، در این اوضاع و احوال شیرجه ای ، ربایندگان یا به عبارت بهتر ، دریچه بردگان گران قدر و عزیز تقصیر مقصیری ندارند!! بل که این شیرجه روندگان در حوضچه هستند که بی احتیاطی کرده و با انداختن خود ، این مجرا ها را خراب و زخمی می کنند!!

از سوی دیگر ، شهرداری چی ها این همه زحمت می کشند و آسفالت روی آسفالت می ریزند ، تا خیابان ها یک دست و صاف شوند ، آن وقت برخی شهروندان سر به هوا ، می روند و خود را می اندازند توی این حوضچه ها و بعد هم اعتراض می کنند و می گویند : چرا این حوضچه ها در ندارند و چرا درشان را برده اند و از این جور حرفهای بی خودی که دو ریال هم نمی ارزد!!

آقایان سر به هوا و افتادگان در مجراهای فاضلآب! حواس تان را جمع و جور کنید و سر به زیر باشید تا جلوی پاهایتان را بهتر ببینید!

یکی آسفالت می کند و نباید کاری به دریچه ی حوضچه ها هم داشته باشد که درهمان سطح قبلی قرار گرفته اند و یا پایین تر مانده اند و آدم ها و خودروهای بی احتیاط در این چاله ها می افتند !

 یکی هم که دریچه و مجرا می سازد ، شاید در جریان آسفالت روی آسفالت قرار نگرفته تا این دریچه ها را هم سطح آسفالت کند. دیگری هم که دریای هماهنگی و همکاری را می بیند!! دریچه های فولادی یا چدنی یا سیمانی را در کمال آرامش برمی دارد و با خود می برد و هنوز هم دارد می برد!

یکی هم مثل این " بچه نفتون " که واقعن سر به هواست ، می رود و خود را می اندازد در این حوضچه ها تا تقصیر را به گردن مسوولان ذیربط و خیلی خدمتگزار بیندازد! یکی هم مثل من می گوید : کورش بخواب که ما بیداریم!

عجب آدم هایی پیدا می شود. به جای تشکر و قدردانی از مسوولان ذیربط و خیلی خدمتگزار ، هر جا می نشینند و یا بلند می شوند ، شروع می کنند به انتقاد و گله و از این جور حرف ها .

بنده به جای انتقاد کنندگان ، از مسوولان ذیربط و هکذا بی ربط ! در ارتباط با این موضوع و نیز از حمالان ، ببخشید ، از حمل کنندگان دریچه های فاضلآب تشکر و قدردانی می کنم و از سر به هوایان از جمله همین " بچه نفتون " خودمان می خواهم که به جای انتقاد ، جلوی چشم شان را نگاه کنند تا یک مرتبه یا چند مرتبه توی چاله یا چوله یا فاضلآب ماضلاب نیفتند و کسی یا دستگاهی را مقصر جلوه ندهند!

هماره خواب ، ببخشید ، سر به زیر باشید . مرسی! 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر